Chikondi på skolen

19. oktober gikk startskuddet for internasjonal uke - 10-dagersperioden da norske ungdommer får anledning til å sette globale problemstillinger og internasjonale spørsmål på dagsorden mens de forbereder seg til Operasjon Dagsverk (OD). NHF markerer internasjonal uke med å relansere filmen "Chikondi på skolen", sammen med en konkurranse der du kan vinne en reise til 10 000 kroner fra Solia.

 

Se film og delta i konkurransen om 10 000 kroner

Chikondi er tegneseriefiguren som mot alle odds får skolegang og et spennende liv som tv-regissør og filmskaper. Filmen er basert på en virkelig person - Catherine Musola Kaseketi fra Zambia.

Filmen er lagt opp som et tv-show på den oppdiktede kanalen TV Malawi. Du klikker deg gjennom sentrale scener i Chikondis liv, før du får mulighet til å delta i konkurransen der du kan vinne et gavekort på 10 000 kroner fra reiseoperatøren Solia.

 

Les mer og delta på NHFs nettsider

Kontaktinformasjon Atlas-alliansen:

Besøksadresse: Galleriet Oslo, Schweigaardsgate 12

Postadresse: Pb. 9218 Grønland, 0134 Oslo

Telefon: 22174647, faks: 23 16 35 95, e-post: atlas@atlas-alliansen.no

Foto i heading: Marcus Bleasdale, Torgrim Halvari og Glenna Gordon.

Nettsidene ble opprettet med støtte fra Norad.